Vaše vzpomínky na úžasné letní výlety se mohou stát nezapomenutelnými díky naší nové cestovatelské kolekci. Nechte si vygravírovat na některý z našich autorských šperků město, které vás okouzlilo, nebo třeba jméno parťáka, který s vámi cestoval.

Autorské řetízky i náramky se symbolem kompasu, hor, cyklistického kola nebo placky jsou vyrobeny z chirurgické oceli, takže se nemusíte bát, že by nevydržely některé z vašich letních dobrodružství.

Chystáte se navštívit katalánskou metropoli, její památky a úžasné pláže? Nechte si na šperk vygravírovat Barcelona.

Pokud máte v plánu navštívit proslulé římské památky a objevovat jeho antické kořeny, pak vám rádi na některý z našich šperků vygravírujeme „Řím“.

Pokud jste ještě nepoznali věhlasnou krásku nad Seinou, město všech zamilovaných, a konečně si svůj sen letos plánujete splnit, není problém na náramek vygravírovat „Paříž“. Co byste řekli na to přidat monogram vás a vaší lásky? Například „A+M“.

U nás se vašim přáním a nápadům meze nekladou. Jsme připraveni splnit každý z vašich originálních požadavků, a navíc vám šperky vložit například na naši cestovatelskou kartu s motivačním citátem: „CESTUJ. I na malé cestě se dají zažít velká dobrodružství“. V Beyou pevně věříme, že si toto léto užijete, a nejen díky šperkům z naší cestovatelské kolekce pro vás budou letní dobrodružství opravdu nezapomenutelná.

Chystáte se za hranice, ale stále tápete, kam vyrazit? Připravili jsme si pro vás malého průvodce s tipy na ty nejlepší evropské vyhlídky

Co třeba BARCELONA, tepající katalánské město?

Španělská metropole s celou řadou památek, pamětihodností, muzeí a jiných zajímavostí.
Do sytosti můžete nasát zdejší atmosféru, pokochat se krásnou architekturou a navštívit jeden z nejznámějších symbolů města, chrám Sagrada Familia, mistrovské dílo představitele katalánského modernismu Antonia Gaudího. Pokud si budete chystat seznam toho, co musíte vidět, byl by hřích minout zdejší přístav a místní vyhlášené pláže, nedopřát si tradiční večeře s výborným tapas a ještě lepším vínem.


My jsme vám však slíbili něco trošku jiného - nejkrásnější vyhlídku na město. Úchvatné 360º výhledy na město, ohlušující ticho a trochu válečné historie. Tak by v krátkosti mohl znít popis této historické památky známé jako Bunkers del Carmel. Pokud si potrpíte na dechberoucí výhledy a současně se nechcete mačkat s ostatními turisty na místech jako Tibidabo nebo Montjuic, bude pro vás tahle vyhlídka to pravé.

Válečné bunkry na vrcholu kopce Turó de la Rovira zde byly vybudovány v první polovině 20. století během Španělské občanské války. Jejich cílem bylo chránit Barcelonu před tzv. kobercovými nálety italských fašistů.

Paříž, město lásky a neskutečné romantiky

Kde začít? Paříž patří mezi města, která jsou krásná snad ze všech stran. Ať už se rozhlížíte na procházce poblíž Sieny, z baru na střeše nebo z kavárny s výhledem na Eiffelovu věž, vždycky zažijete nezapomenutelný pohled. Možností je mnoho a my jsme se pro tentokrát rozhodli pro vyhlídku z plošiny markodrapu Montparnasse.

Na vyhlídkovou plošinu mrakodrapu v centru Paříže vás vyveze jeden z nejrychlejších výtahů v Evropě, v jeho 57. patře se ocitnete přesně za 36 sekund. Aby těch „nej“ nebylo málo, představte si, že v 56. patře mrakodrapu se nachází nejvýše položená pařížská restaurace. Za dobré viditelnosti můžete dohlédnout do dálky až 40 km. Z této úchvatné vyhlídky uvidíte i všechny známé pařížské památky - věhlasný Vítězný oblouk, muzeum Louvre, katedrálu Notre Dame, baziliku Sacré Coeu atd. 

Jakmile jednou na mrakodrap Tour Montparnasse vystoupáte, nebudete se moci nabažit toho, co vám město nabídne. Doporučujeme se na vyhlídku vydat dvakrát - jednou za světla a jednou za tmy. Pořiďte si vstupenku Day and Night, která vám umožní vstup nahoru 2x během 48 hodin, a vy tak zažijete oba fascinující výhledy.

A jdeme na sever, město Gdaňsk 

Druhé největší polské město leží v Pomořském vojvodství na břehu Baltského moře, v místech, kde se do něj vlévají řeky Motlava a Visla. Od českých hranic se tedy nachází relativně daleko, ale i tak je možné jeho návštěvu zvládnout třeba v rámci víkendového pobytu. Gdaňsk v cestovatelských žebříčcích pravidelně soutěží s Krakovem o titul vůbec nejhezčího polského města.

Odkud si město nejlépe prohlédnete? Můžete vystoupat do věže majestátní baziliky Nanebevzetí nejsvětější Panny Marie (Bazylika Mariačka), jedné z největších cihlových staveb na světě, která vám zajistí nádherný pohled z ptačí perspektivy na celý Gdaňsk. Avšak nejmalebnější pohledy jsou pro nás vnitrozemce většinou vždycky od vody, souhlasíte? Procházka po břehu řeky Motlavy s výhledem na domy, jejichž průčelí se odráží ve vodní hladině, by mohla být tou pravou třešničkou na gdaňském dortu. Za dominantu této části města je považován středověký přístavní jeřáb Žuraw.

A náš poslední tip, švédský Stockholm, právem nazývaný „Benátkami severu“ 

Toto královské město se rozkládá na 14 ostrovech, které jsou vzájemně spojeny mnoha mosty. Důvodem k návštěvě Stockholmu může být nádherné staré město s jeho historickými stavbami a kouzelnými uličkami, nejstarší skanzen na světě nebo plavba lodí po přilehlých ostrovech.

Ale zpět k vyhlídce, odkud můžete obdivovat tuto skandinávskou metropoli. Nádherný a jedinečný výhled nabízí Kaknästornet neboli věž Kaknäs. Stockholm je z ní vidět jako na dlani. Při dobré viditelnosti snadno rozeznáte Staré město, sportovní halu Globen, neznámější muzea na ostrově Djurgården i přilehlé přístavy.

TIP od naší Janči: 

“Podle mne tento výhled předčí ještě jedna věc! Vjezd lodí z otevřeného Baltského moře do stockholmského přístavu. Poprvé jsem tuto trasu jela před několika lety trajektem společnosti Viking Line. Plavba byla úchvatná. Výjezd z Helsinek na otevřené moře byl majestátní, i když zároveň lehce děsivý. Vše se totiž postupně topilo ve zvláštním šeru, nebyla ani tma ani světlo. Před vjezdem do Stockholmu začalo svítat. Slunce, které teprve nedávno zašlo, začínalo pomalu vše kolem osvětlovat. Čím více jsme se blížili ke Stockholmu, tím více přibývalo typických červených chatek na malinkých ostrůvcích. Obrovská loď se mezi nimi dovedně proplétala a já z její paluby pozorovala, jak se objevují věže kostelů, radnice, a nádherný stockholmský přístav. Vjezd do města byl opravdu velkolepý! Nikdy na tento výhled nezapomenu."

Talismany pro cestovatele ZDE