Pokud chcete, aby Vám Váš nový kousek dělal radost co nejdéle, je třeba se vyhnout:

  • Koupání, sprchování,mytí nádobí a jakékoliv další činnosti, kdy přichází do styku s vodou - obzvlášť platí pro mořskou a chlorovanou vodu v bazénech.
  • Spaní, saunování, sportování nebo fyzická námaha mohou bižuterii mechanicky nebo jinak poškodit.
  • U osob s agresivním potem nebo u osob, používajících léky, může nastat změna vzhledu nebo narušení povrchu.
  • K narušení povrchu může dojít i po působení chemických prostředků jako jsou parfémy, krémy, čistící prostředky při úklidu, mořská a minerální voda, chlór aj.
  • Šperky (hodinky) vždy skladujte v suchu, čistém prostředí a nevystavujte je slunečnímu záření.

BIŽUTERIE

Pokud není uvedeno v popisu výrobku jinak, je většina šperků z naší nabídky bižuterie (slitina mědi a zinku s postříbřenou či pozlacenou vrchní vrstvou), která je určena na příležitostné nošení. Nemá stejné vlastnosti, jako šperky ze zlata či stříbra. Její nespornou výhodou je však cena. Její životnost je však pochopitelně kratší a závisí na tom, zda se budete řídit výše uvedenými doporučeními.

925 STERLING SILVER

„Sterlingové stříbro“ je známý název pro stříbrnou slitinu která obsahuje 92,5 % ryzího stříbra a 7,5 % příměsi. U nás se tento výraz moc nepoužívá, jelikož se u nás vyrábějí a kupují šperky převážně z této slitiny. I když je stříbro levný, ale přitom kvalitní kov, přesto oxiduje, tedy černá působením sirných par a sirovodíku ve znečištěném ovzduší. Někdy k zčernání vede i příliš kyselé pH pokožky. Na druhé straně se ale dá jednoduše vyčistit prostředky na čištění stříbra nebo speciálním čistícím hadříkem.

CHIRURGICKÁ OCEL

Chirurgická ocel (poznáte ji podle tmavší ocelově šedé barvy) bez dalšího pozlacení či postříbření. Je zcela jednoduchá na údržbu a není potřeba žádných speciálních prostředků pro její opětovný lesk. Pro správné čištění stačí čistá voda a například mycí prostředek nebo mýdlo pro odmaštění šperku. Také se nemusíte bát zreznutí kovu ve vodě při častém namáčení, koupeli a podobně.

U postříbřených nebo pozlacených šperků z oceli je třeba se řídit doporučeními uvedenými výše. Postříbřená či pozlacená vrstva se může častým nošením nebo nevhodným zacházením postupně odřít nebo zoxidovat.

DŘEVO

Dřevěné motýlky nebo šperky obsahující části z přírodního dřeva doporučujeme v rámci údržby pouze otírat navlhčeným hadříkem, aby nedošlo k narušení ochranné vrstvy laku nebo oleje. Není vhodné je nosit na holé kůži. Skladujte je v suchu a z dosahu slunečního světla, aby dřevo nezměnilo barvu nebo tvar.

NÁRAMKY NA ŠŇŮRCE

Posouváním uzlíků můžete jednoduše obvod náramku zmenšit nebo zvětšit. Zatažením za jednu ze dvou šňůrek, ze kterých je uzlík uvázán, náramek kolem ruky utáhnete či povolíte. Volně visící konce u náramků s jedním posuvným uzlíkem můžete také jednoduše zkrátit - zavázáním uzlíků nových, kratších, jejichž konce opálíte zapalovačem.

I když jsou tyto náramky navrženy na dlouhodobé nošení *, stálost textilní šňůrky není věčná a je možné, že bude třeba časem vyměnit. Obnošenou šňůrku Vám rádi po domluvě vyměníme za novou.

*) Platí pouze pro náramky naší vlastní značky BEYOU, s komponenty z chirurgické oceli bez pozlacení 14k zlatem. V případě zlaté barvy kovu se doporučujeme vyhnout činnostem, uvedených v prvním odstavci.

HODINKY

Jak nastavit čas?

Odstraňte plastovou zarážku umístěnou pod korunkou. Vysunutím a otáčením korunky nastavte požadovaný čas a poté ji zamáčkněte.

Jsou hodinky BEYOU voděodolné?

Hodinky BEYOU jsou voděodolné do 3 ATM. To znamená, že jsou odolné proti postříkání vodou např. při mytí rukou nebo v dešti. Životnost a vzhled pásku je ovlivněn jeho péčí, viz první odstavec.

Jak vyměnit pásek u hodinek BEYOU?

Hodinky BEYOU mají vyměnitelné pásky. Pokud jste si zakoupili hodinky v sadě se dvěma pásky nebo si druhý pásek dokupujete extra, na následujícím obrázku je vyobrazeno, jak výměna pásku funguje.

Jak u hodinek BEYOU zkrátit pásek?

Vložte šroubovák do malého obdélníčkového otvoru v zapínání a nakloňte jej směrem k sobě. Nyní můžete se zapínáním volně pohybovat po pásku. Posuňte zapínání do požadované drážky na pásku (aby hodinky nepadaly z ruky) a poté zapínání silou zacvakněte zpět.

Jak správně zapínat pásek u hodinek BEYOU?

Pokud máte pásek správně zapnutý, při nošení se neotevírá. Pokud Vám hodinky padají z ruky, pravděpodobně máte zapínání špatně dopnuté. Z jedné strany hodinek jsou na zapínání háčky, které musí být zaháknuté za tyčinku na opačné straně (resp. druhé části) pásku. Aby hodinky na ruce držely a byly skutečné správně zavřené, musíte zapínání s vynaložením mírné síly zacvaknout.

Bezpečnostní zapínání u hodinek BEYOU s hranatým ciferníkem

Hodinky BEYOU s obdélníkovým ciferníkem mají zvláštní bezpečnostní zapínání. Zapínání je složeno ze tří kroků. Po zaháknutí zobáčků a zaklapnutí přezky je potřeba zacvaknout ještě bezpečnostní plíšek, viz obrázek.

Reklamace

  • Reklamace se vztahuje jen na vady způsobené výrobcem a nevztahuje se na poškození zapříčiněné nesprávným nebo nešetrným používáním a přirozeným opotřebováním (viz první odstavec).
  • Nevztahuje se na mechanické poškození (roztržení, opotřebení, rozbití, poškrábání, ošoupání povrchové vrstvy...), případně jiné mechanické poškození a viditelné chyby, závady způsobené neodborným zásahem
  • V případě, že dojde k podráždění pokožky, nedoporučujeme šperk nadále nosit, z důvodu možnosti alergické reakce. Také u některých osob s agresivním potem, může šperk na povrchu zoxidovat. Ani jedna z těchto uvedených výjimečných nepříjemností však není chyba výrobku a proto jej není možné z těchto důvodů reklamovat.
  • Jestliže byla dodržena výše zmíněná kritéria a chcete produkt reklamovat, kontaktujte nás, prosím, nejdříve na obchod@beyou.cz a domluvíme se na řešení problému.

Vrácení zboží

Nepoužité a nenošené jej můžete vyměnit nebo vrátit do 30 dní od převzetí zásilky. Veškeré informace, jak postupovat, najdete zde.