Doprava zdarma při nákupu nad 500 Kč

Domů / péče

péče

Pokud chcete, aby Vám Váš nový kousek dělal radost co nejdéle, je třeba se vyhnout:

  • Koupání, sprchování a jakékoliv další činnosti, kdy přichází do styku s vodou.
  • Spaní, sportování nebo fyzická námaha, mohou bižuterii mechanicky nebo jinak poškodit.
  • U osob s agresivním potem nebo u osob, používajících léky, může nastat změna vzhledu nebo narušení povrchu.
  • K narušení povrchu může nastat i po působení chemických prostředků, parfémů, krémů, mořské vody, chlóru aj.
  • Šperky (hodinky) vždy skladujte v suchu, čistém prostředí a nevystavujte je slunečnímu záření.

 

BIŽUTERIE

Pokud není uvedeno v popisu výrobku jinak, je většina šperků z naší nabídky bižuterie, která je určena na příležitostné nošení. Nemá stejné vlastnosti, jako šperky ze zlata či stříbra. Její nespornou výhodou je však cena. Její životnost je však pochopitelně kratší a závisí na tom, zda se budete řídit výše uvedenými doporučeními.

925 STERLING SILVER

„Sterlingové stříbro“ je známý název pro stříbrnou slitinu která obsahuje 92,5 % ryzího stříbra a 7,5 % příměsi. U nás se tento výraz moc nepoužívá, jelikož se u nás vyrábějí a kupují šperky převážně z této slitiny. I když je stříbro levný, ale přitom kvalitní kov, přesto oxiduje, tedy černá působením sirných par a sirovodíku ve znečištěném ovzduší. Někdy k zčernání vede i příliš kyselé pH pokožky. Na druhé straně se ale dá jednoduše vyčistit prostředky na čištění stříbra, nebo speciálním hadříkem.

CHIRURGICKÁ OCEL

Chirurgická ocel bez dalšího pozlacení či postříbření (poznáte ji podle typicky ocelově šedé barvy) je zcela jednoduchá na údržbu a není potřeba žádných speciálních prostředků pro její opětovný lesk jako před prvním zakoupením. Pro správné čištění stačí čistá voda a například mycí prostředek nebo mýdlo pro odmaštění šperku. Také se nemusíte bát zreznutí kovu ve vodě při častém namáčení, jako koupel a podobně.

U postříbřených nebo pozlacených šperků z oceli je třeba se řídit doporučeními uvedenými výše.

DŘEVO

Dřevěné motýlky nebo šperky obsahující části z přírodního dřeva doporučujeme otírat pouze vlhkým hadříkem, aby nedošlo k narušení ochranné vrstvy laku nebo oleje. Není vhodné je nosit na nahé kůži. Skladujeme je v suchu a v dosahu slunečního světla, aby dřevo nezměnilo barvu nebo tvar.

HODINKY

Jak nastavit čas?

Hodinky zasíláme s již nastaveným aktuálním časem. Proč? Abychom si byli jisti, že hodinky fungují naprosto bezvadně. Nemusíte se bát, hodinky jsou nastavené jen pár dnů před odesláním, aby se baterie zbytečně nevybíjela.

Pokud chcete změnit čas na hodinkách, povytáhněte korunku na pravé straně hodinek, otáčením nastavte požadovaný čas a poté ji znovu zastrčte zpět.

Jestliže hodinky nefungují, podívejte se, zda není pod korunkou malá plastová zarážka. Tu je třeba oddělat, nastavit aktuální čas a pak korunku zastrčit zpět.

Jak zkrátit pásek u hodinek BEYOU?

Položte si hodinky vzhůru nohama (čas uvidíte obráceně). Vložte drobný plochý šroubovák nebo špičku nožíku do malého obdélníčkového otvoru v zapínání a otočte jej směrem k sobě. Nyní Můžete se zapínáním volně pohybovat po pásku. Posuňte zapínání do požadované pozice (aby hodinky nepadaly z ruky) a poté zapínání silou zacvakněte zpět.

Jak správně zapínat pásek u hodinek BEYOU?

Pokud máte pásek správně zapnutý, při nošení se neotevírá. Pokud Vám hodinky padají z ruky, pravděpodobně máte zapínání špatně dopnuté. Z jedné strany hodinek jsou na zapínání háčky, které musí být zaháknuté za tyčinku na opačné straně (resp. druhé části) pásku. Aby hodinky na ruce držely a byly skutečné správně zavřené, musíte zapínání s vynaložením mírné síly zacvaknout.

Hodinky BEYOU jsou voděodolné do 3 ATM. To znamená, že jsou odolné proti postříkání vodou např. při mytí rukou nebo dešti. Životnost a vzhled pásku je ovlivněn jeho péčí, viz první odstavec.

Náramky na šňůrce

Posouváním uzlíků můžete jednoduše zmenšit nebo zvětšit obvod náramku. I když jsou tyto náramky navrženy na dlouhodobé nošení *, stálost textilní šňůrky není věčná a je možné, že bude třeba časem vyměnit. Obnošenou šňůrku Vám rádi po domluvě vyměníme za novou.

*) Platí pouze pro náramky naší vlastní značky BEYOU, s komponenty z chirurgické oceli bez pozlacení 14k zlatem. V případě zlaté barvy kovu se doporučujeme vyhnout činnostem, uvedených v prvním odstavci.

 

Reklamace

  • Reklamace se vztahuje jen na vady způsobené výrobcem a nevztahuje se na poškození zapříčiněné nesprávným nebo nešetrným používáním a přirozeným opotřebováním (viz první odstavec).
  • Nevztahuje se na mechanické poškození (roztržení, opotřebení, rozbití, poškrábání, ošoupání povrchové vrstvy...), případně jiné mechanické poškození a viditelné chyby, závady způsobené neodborným zásahem
  • V případě, že dojde k podráždění pokožky, nedoporučujeme šperk nadále nosit, z důvodu možnosti alergické reakce. Také u některých osob s agresivním potem, může šperk na povrchu zoxidovat. Ani jedna z těchto uvedených výjimečných nepříjemností však není chyba výrobku a proto jej není možné z těchto důvodů reklamovat.
  • Záruka na baterii u hodinek je 6 měsíců od doručení zásilky. V případě hodinek zakoupených ve "Výprodeji" nebo se slevou vyšší než 20% je záruka na baterii 1 měsíc. Vybité baterie si dávejte měnit jen u hodinářů, kteří zaručují kvalitní servis a odborný zásah!
  • Jestliže byla dodržena výše zmíněná kritéria a chcete produkt reklamovat, kontaktujte nás, prosím, nejdříve na obchod@beyou.cz a domluvíme se na řešení problému.

 

Vrácení zboží

Nepoužité a nenošené jej můžete vyměnit nebo vrátit do 30 dní od převzetí zásilky. Veškeré informace, jak postupovat, najdete zde.